Interviu su PROFANAL vokaliste Rosy

„Armageddon Descends III“ – jau šį savaitgalį. Pristatome antrąjį interviu, skirtą susipažinimui su festivalio grupėmis. Šį kartą kalbiname itališkos Death Metal mašinos PROFANAL vokalistę Rosy.

Logo

1. Pradžiai – kaip atsirado grupės pavadinimas PROFANAL? Ką ir kaip reprezentuoja šis terminas grupės muzikoje? Ar šiame žodyje slypi kažkokia esmė?

Grupės pavadinimas yra žodžių žaidimas, kuris gimė “ant bajerio” vienų išgertuvių metu, dar prieš tai iki tol kol įsitvirtino dabartinė grupės sudėtis. Vėliau viskas pradėjo eiti teisinga linkme, sudėtis tapo stabili, o pavadinimas PROFANAL taip ir pasiliko.

2. Susiformavote pačiame old skūlinio Death Metalo atgimimo įkarštyje. Kas pastūmėjo jus sukurti grupę? Ar jau ankščiau domėjotės senomis Death Metalo grupėmis?

PROFANAL susiformavo 2005- 2006 m. galima sakyti visiškai atsitiktinai… Draugai, baliai baruose, panašūs muzikiniai interesai… Pradžioje visai nežiūrėjome į tai rimtai ir manėme, kad tai bus ne kažkas daugiau kaip keletą pasigrojimų draugų rate. Mus jungė aistra metalui (heavy-thrash-death-black), kažkas iš mūsų jau buvo prieš tai grojęs keliose heavy-thrash grupėse… tačiau iš pat pradžių pajautėme savitarpio trauką ir bendrą supratimą, visiems iš mūsų patiko oldskūlinis skambesys, kuris labai spontaniškai atsirado pačiuose pirmuose grupės gabaluose.

3. Italija yra garsi savo Black ir Doom metalo scena ir, iš pirmo žvilgsnio, rodos tai nėra idealiausia vieta senosios Death Metalo mokyklos judėjimui. Kokie gi reikalai pas jus Italijoje su Death Metalo scena? Sulaukiate vietinio palaikymo ar labiau jaučiatės tarsi juoda avis?

Čia egzistuoja oldskūlinio Death Metalo scena, tačiau ji koncentruojasi vien šiaurės Italijoje. Ten, kur gyvename mes, ji yra visiškai nepopuliari… Užtai paprastai koncertuojame kituose regionuose arba užsienyje kur šis stilius labiau vertinamas ir klausomas.

4. Jūsų grupė egzistuoja jau beveik dešimt metų. Kaip grupė vystėsi per šį mirties ir irimo dešimtmetį? Šiuo metu jūsų gyvai atliekamas dainų sąrašas atspindi visą grupės egzistavimo laikotarpį ar atliekate tik naujesnius kūrinius?

Mūsų muzika patobulėjo kompozicine prasme ir tam tikro skambesio, kuris charakterizuoja tokio pobūdžio muziką, ieškojime. Gyvai mes grojame naujausią kūrybą tačiau paliekame vietos ir senesniems kūriniams iš antrojo mūsų demo įrašo.

934964_580736421959538_100659095_n

5. Ką galite papasakoti apie turavimą? Kaip jums pavyksta sugroti įvairiose šalyse, miestuose? Gal galėtumėte mums papasakoti kokį nors linksmą ar šiaip įsimintiną nuotykį iš savo kelionių?

Manau, jog geriausiai save pateikiame klausytojams, kai grojame gyvai. Esame nemažai koncertavę tiek Italijoje kiek užsienyje (Prancūzijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Olandijoje, Belgijoje, Kroatijoje…).
Turiu begalę prisiminimų iš mūsų kelionių. Mes visi esam tikrai pamišę ir kiekvieną kartą kai važiuojame kur nors groti pastoviai vyksta neįtikėtini dalykai – sutinkame visokių bepročių, prisigeriame, pasimetame ir kas nors iš mūsų nuolat pradingsta, haha. Paprastai šėlstame ir linksminamės visos kelionės metu o namo grįžtam visiškai išsekę ir panašūs į zombius.

6. Turbūt šis klausimas buvo užduotas daugelį kartų, tačiau vis tiek noriu jį užduoti. Jūs esate Death Metalo grupė su mergina priešakyje. Kaip tai įvyko? Kaip manai, ar šis faktas kažkokiu būdu įtakoja publiką? Ar tai padeda pritraukti daugiau klausytojų? O gal atvirkščiai – juos atstumia? Juk metalistai yra šiek tiek seksistai… Bet kuriuo atveju, turiu pripažinti, jog grupei ir jos vizijai tai prideda charakterio.

Dėkoju.
Faktas, jog aš esu moteris, neturi jokios įtakos nei man nei grupei PROFANAL.
Svarbiausias dalykas yra tai, kad aš gerai atlieku savo darbą ir turiu teisingą požiūrį į muziką. O tarp kitko grupę įkūrėm būtent aš, Kristian ir Burchi.
Aš visada gerai jaučiausi grupėje, galbūt todėl, kad žiūriu labai spontaniškai ir natūraliai į tai ką darau. Mano nuomone metalistai nėra seksistai ir problema yra tame, kad metale yra per daug moterų kurių požiūris yra visiškai netinkamas šiai aplinkai. Tu juk groji Death Metalą, o ne demonstruoji madas ant podiumo… Dar blogiau yra kai moterys stengiasi bet kuria kaina atrodyti kietos. Taipogi suprantu jog yra šioks toks nusiteikimas prieš moters vokalinius sugebėjimus, juk jai iš tiesų sunkiai išeina išspausti gerą growl’ą arba scream’ą.

7. Kiek pastebėjau Jūsų debiutinio albumo tekstai yra pagrinde apie mirtį, priespaudą, tamsą. Ką jums patiems reiškia šie tekstai? Ar jie kažkaip atspindi jūsų asmenybes, tikrus išgyvenimus, o galbūt tai jūsų pasaulio filosofinė vizija? Tekstus grupėje rašo vienas žmogus ar visi prisideda prie jų kūrimo proceso?

Tekstai atspindi asmenines emocijas ir išgyvenimus – labai tamsius ir slogius jausmus. Taip pat PROFANAL tekstai yra stipriai įtakoti hermetinės filosofijos, misticizmo ir Alchemijos. Paprastai tekstus rašau aš todėl jie daugiau atspindi mano asmeninę Visatos sampratą, kuri, tačiau, yra daugmaž panaši ir į kitų grupės narių gyvenimo viziją.

8. Nors mano manymu PROFANAL yra grupė, kuri yra atsidavusi senosios mokyklos Death Metalui, kartais pagalvoju, kad galbūt mėgstate ir paeksperimentuoti. Kalbu apie tavo projektą KAULA. Girdėjau, jog tai projektas, kuriame kartu su savo draugu Pietro Ripabelli grojote juodą metalą, kuriame girdėti taip pat ir Noise/Drone ir Dark Ambient skambesiai. Ar niekada nemastei kada nors tokia kryptimi paeksperimentuoti su PROFANAL?

Mes esame senų pažiūrų Death Metalo grupė, taigi nėra vietos jokiems eksperimentavimams ir tai mums būtų tiesiog beprasmiška. Dėl šios priežasties kai kurie iš mūsų dalyvauja kituose projektuose tam kad galėtų paeksperimentuoti, patirti su Death Metalu nesusijusius pojūčius ir pajusti kitokius stimulus. KAULA buvo labai įdomus projektas, kuris mane stipriai įtraukė. Aš myliu juodąjį metalą ir šis projektas man suteikė dainuoti ir nusiteikti visiškai skirtingu požiūriu. KAULA remiasi itin mistiška koncepcija susijusia su vienu šventu indų Aghori tekstu.

9. Kadangi savo tekstuose traktuojate ir siaubo tematikas negaliu nepaklausti – ar jus kaip nors įkvėpė itališko siaubo kino klasika? Ar jaunystėje jautėtės apsupti siaubo filmų kultūros?

Be abejonės kinematografija įtakojo mūsų viršelius, viziją ir kai kuriuos tekstus… Pirmiausiai Lucio Fulci ir Joe D’Amato, taip pat ir Argento, Pupi Avati. Kas liečia užsienio režisierius, žinoma negaliu nepaminėti Romero, kurio sukurti zombiai įtakojo beveik visus Death Metalo viršelius!

Profanal-2

10. Kas geriau pagal tave? Spaghetti alla Carbonara (spagečiai su kiaušiniu ir šonine) ar bistecca Fiorentina (florentietiškas bifšteksas su krauju). O galbūt išvis metalistai neturėtų kalbėti apie tokius dalykus?

O būtinai turiu rinktis vieną iš dviejų? Hahah..
Man rodos metalistai turėtų daugiau šnekėti apie maistą ir mažiau apie visokias pozeriškas nesąmones. Ir, galų gale, nėra nieko ekstremalesnio nei sugebėti suvalgyti puodą makaronų ir kilogramą mėsos!

11. Papasakok ką jaučiate kuomet grojate gyvai. Ką jums tai reiškia – ar tai tarsi kažkoks katarsis, kurį jūs patiriate, ar tiesiog gerai praleidžiate laiką grodami muziką kurią mylite? Gal kažkas kita? Kaip paprastai publika elgiasi jūsų koncertuose? Ar Lietuvos metalistams ruošiate kažkokį išskirtinį grojaraštį, o galbūt bus kažkokių kitų siurprizų (pvz. koks nors kultinis koveris)?

Grojimas gyvai visada yra dvilypis išgyvenimas: iš vienos pusės tai pramoga, visiškas išsitaškymas. Iš kitos – tai yra asmeninės emocijos, būtent, katarsis, kuri ant scenos apnuogina tavo intymiausius vidaus demonus.
Paprastai mūsų koncertuose žmonės stumdosi, krato plaukus, lipa ant scenos, laužo įvairius daiktus. Trumpai tariant, viskas – kaip priklauso, hahah.
Taip, Lietuvoje sugrosime dar vieną niekur negrotą kūrinį, taip pat atliksime nuostabų vienos švedų grupės 90-ųjų metų kūrinio koverį…. Tai bus siurprizas.

12. Pabaigai papasakokite apie savo ateities planus. Ar kuriate kažką naujo, o galbūt labiau koncentruojatės į gyvus pasirodymus?

Praeitais metais labiau užsiėmėme naujo albumo kūryba. Kas liečia gyvus pasirodymus, po koncerto Lietuvoje grosime festivalyje Italijoje kartu su ASPHYX, taip pat nusimato dar ir kitų koncertų.

Užsisakyk naujienlaiškį dabar!