2016: TOP 10

Atrinkome geriausius 2016-ųjų metų metalo albumus. Tikimės, kad taip atkreipsime dėmesį į aukšto lygio, tačiau nišinę kūrybą.

10_VMC
10 vieta. Void Meditation Cult – Utter The Tongue of the Dead

2011-ais metais amerikiečiai Void Meditation Cult juodmetalio auditoriją nustebino puikia demo “Sulfurous Prayers” ir po šešių metų kultas sugrįžo su ilgai lauktu nauju albumu. Pirmojo albumo gerbėjai spėliojo – ar sugebės amerikiečiai išlaikyti savo unikalų skambesį ir pragrišką aurą? Sugebėjo. VMC garsas sugeba perteikti unikalią aurą – šnabždesiai vietoje riksmų, lėti midtempai vietoj blast beatų, keistai džergždžiančios gitaros, kurios kartais skamba kaip ambientiniai potėpiai, o kartais – kaip duslūs varpų dūžiai visiškoje tuštumoje. Naujas darbas skamba lyg praeito tęsinys, stebina kompozicinis vientisumas. “Utter the Tongue of the Dead” yra paslaptingas autentiško blogio tvarinys, nardinantis į tranzą ir alsuojantis pragaištinga tamsa.

https://voidmeditationcult.bandcamp.com/album/utter-the-tongue-of-the-dead

9_Throane
9 vieta. Throane​ – Derrière-nous, la lumière

Throane debiuto viršelis gana vaizdžiai perteikia tai, kas laukia klausytojo – nieko daugiau nei perrėžta gerklė ir spengianti pabaiga. Lėtai besivelkantys klaustrofobiški disonansai, niūriai melancholiška gitarų agonija ir nerišlus, skausmu perpintas vaitojimas lipdo desperacijos ir neapykantos gniutulą, kuris skandina į visišką neviltį belaukiant atslenkančios pabaigos. Nerekomenduotina klausyti esant geros nuotaikos.

https://dmp666.bandcamp.com/album/derri-re-nous-la-lumi-re

8_Qrixkuor
8 vieta. Qrixkuor – Three Devils Dance

Kakofonijos budelių Qrixkuor debiutas, ypač po apsilankymo Vilniuje prieš metus, buvo tikrai laukiamas. Britų muzikinį chaosą apibendrinti sunku taip pat kaip ir ištarti patį grupės pavadinimą – iš pirmo žvilgsnio visa tai skamba kaip kalančių būgnų, žviegiančių gitarų ir kitų skambesių lipalas. Tačiau su kiekviena perklausa trijų velnių šokis tampa vis raiškesnis ir gaivališkesnis, kol galiausiai pradeda aiškėti didingos chaotiškos struktūros kontūrai. Bestialiniai gitarų rifai puikiai pinasi su itin techniškai įgrotais būgnais, chaotiškomis gitarų solo partijomis ir dusliu, pragaro smala švokščiančiu vokalu. “Three Devils Dance” yra rimtas pareiškimas, tačiau akivaizdu, kad ir ateityje šie kuklūs jaunuoliai iš Jungtinės Karalystės dar turės ką parodyti.

https://invictusproductions666.bandcamp.com/album/three-devils-dance

7_Ulcerate
7 vieta. Ulcerate​ – Shrines of Paralysis

Techniško Death metalo atstovai Ulcerate sukalė dar vieną opusą. Tai jau penktas ilgametražis zelandiečių albumas, pasižymintis itin technišku instrumentų valdymu, niūriomis ilgomis kompozicijomis ir slegiančia atmosfera. Ulcerate Death metalą nelengvą pagauti iš pirmos perklausos, šios muzikos klausymas reikalauja tam tikros dėmesio koncentracijos, o taip pat ir tinkamo nusiteikimo. Tačiau albumui skirtas laikas atsiperka su kaupu: kūrinių architektūra galiausiai paperka savo gyliu, o naujoje šviesoje susipindusi albumo atmosfera tampa dar labiau beviltiška ir įtraukianti.

https://ulcerate.bandcamp.com/album/shrines-of-paralysis

6_DC
6 vieta. Dead Congregation – Sombre Doom

2014-ais graikai išleido “Promulgation of the fall” – tai albumas, kuris tikrai taps Death metalo klasika. Po dviejų metų tylos graikai grįžta su trumpametražiu EP ir vėl pataiko tiesiai į centrą. Dead Congregation skambesį sunku supainioti su kokia kita grupe – tai tarsi spartiečių kariauna – kur ji praeina, nebelieka nieko gyvo. Šį kartą grupė pateikia du kūrinius – vienas ilgas ir lėtas, kiek aptipiškas Dead Congregation įprastinei kūrybai, tačiau atitinkantis visus graikų skambesio kanonus. Kita kompozicija – greita ir tiesmuka. Dead Congregation iki šiol rodos nepadarė nei vienos klaidos: kiekvienas leidinys – autentiškas Death metalo perlas.

https://deadcongregation.bandcamp.com/album/sombre-doom

5_OP
5 vieta. Oranssi Pazuzu​ – Värähtelijä

Prieš dešimtmetį atsiradęs kolektyvas iš Suomijos laiką leidžia produktyviai ir jau spėjo susilaukti plataus tarptautinio susidomėjimo. “Värähtelijä” yra ketvirtas grupės albumas ir jame pateikta daugiau nei valanda lėtais tempais keliaujančios psichedelikos maišytos su roko, Black metal ir tik suomiams būdingais elementais. Hipnotizuojančios psichodelinės bangos ir daugiasluoksniai motyvai kuria išskirtinę atmosferą, kuri nėra pavaldi analizei ir kurią lieka tik išjausti.

https://oranssipazuzu.bandcamp.com/

4_AT
4 vieta. Aluk Todolo​ – Voix

Aluk Todolo savo ketvirtuoju pilnagroju albumu tęsia jiems būdingą instrumentinę tamsios psichedelikos bei krautroko sintezę.
Kaip ir ankstesni Prancūzų darbai “Voix” nesuteikia didesnių interpretacijos gairių be savo paties pavadinimo bei minimalios albumo estetikos paliekant klausytoją abstrakčiame judėjime. Visas albumas primena vientisą monotonišką eksperimentą, efektuoto garso ir triukšmo bangų sintezėmis vedantį iš vienos pasąmones plotmės į kitą. Tai Aluk Todolo kūrybą išsiskiria iš daugelio šios dienos atlikėjų – ji tarnauja tik kaip terpė bei kvietimas. Visą kitą darbą neišvengiamai turi atlikti pats klausytojas.

https://aluktodolo.bandcamp.com/album/voix

3_DsO
3 vieta. Deathspell Omega – The Synarchy of Molten Bones

Deathspell Omega yra itin paslaptingas projektas, kuris visiškai nieko neskelbia apie savo veiklą ir niekas nežinojo ar verta tikėtis dar vieno albumo. Po šešių metų visiškos tylos, netikėta žinia – jau įrašytas ir tuoj pasirodys naujas albumas.
“The Synarchy of Molten Bones” galima puikiai apibūdinti vienu žodžiu – chaosas. Tam, kad suvokti šio chaoso dėsnius, prireikia ne vienos perklausos. Pusės valandos trukmės albume nėra nei vieno motyvo, kuris pasikartotų antrą kartą. Apskritai – sunku įsidėmėti kažkokią kompozicinę struktūrą, tačiau bendras įspūdis sukelia tikrai ne abejingumą. Prancūzai išlaikė savo avantgardinio braižo kanonus – itin greitos šokinėjančios disonansų kaitos, varijuojančios nuo juodo metalo iki džiazo, neduodantys atsikvėpti chaotiški būgnai ir slegiantis Mikko Aspa vokalas, kuris apdainuoja žmoniją, kuri miršta ir atgimsta nauju, Šėtono veidu.

https://deathspellomega.bandcamp.com/album/the-synarchy-of-molten-bones

2_Krypts
2 vieta. Krypts​ – Remnants of Expansion

Krypts yra keturi jaunuoliai iš Suomijos, garbinantys oldskūlinį Death Metal. Pirmasis jų albumas “Unending Degradation” jau buvo pavyzdys, kad šie jaunuoliai sugeba groti puikiai sukaltą defą, tačiau anaiptol šablonišką ir be jokios asmenybės. Krypts nelabai mėgsta greitį – jų grojama muzika, it smala, plūsta lėtai ir tirštai. Naujame albume suomiai dar labiau sulėtino tempą, priduodami savo muzikai Doom elementų. Labai keistas ir drąsus sprendimas albumą pradėti itin lėta ir ilga (~10 min.) daina, kuri puikiai sugeba klausytoją užvesti ir įvesti į viso albumo atmosferą. Nors šen bei ten kartais girdimi blastbeatai, bendras albumo tempas išlieka gan lėtas, tačiau itin masyvus (suomiai groja su itin žemu derinimu). Kartais sušmėžuoja ir šiokios tokios melodijos – tačiau jos niūros, katatoniškos, nesuteikiančios jokios vilties.
Krypts žino ką daro ir tai daro labai gerai – ši trisdešimt minučių trunkanti Death/Doom dozė yra rekomenduojama visiems Death metal garbintojams!

https://darkdescentrecords.bandcamp.com/album/remnants-of-expansion

1_BLZR
1 vieta. Bölzer – Hero

Po dvejų didelį pripažinimą pelniusių EP “Aura” ir “Soma” šveicarų duetas susikaupė dideliam darbui, kuris materializavosi “Hero” pavidalu. Iš pirmo žvilgsnio, išklausius albumą paviršutiniškai, gali pasirodyti, kad grupė nusuko beformės eklektikos keliu. Tačiau pažvelgus giliau ir įsigilinus į muzikinį turinį, poeziją, bei bendrą albumo visumą, suvokus detalių vietą kontekste, mintyse iškyla kone archetipiniai vaizdiniai, kurie veda prie vienos išvados: šedevras.
Albume išlaikomas savotiškas Bölzer braižas ir, nors grupė deda didesnį akcentą ant vokalinių linijų, rifų manieros bei dainų architektūros neįmanoma sumaišyti su niekuo kitu. Tai yra Bölzer ir “Hero” ilgai darys įtaką ateinančioms metalo grupėms – artimiausiu metu tikrai pamatysime nemažai imitacijų, tačiau abejotina, kad albumo gylis bus lengvai pranoktas.

https://ironboneheadproductions.bandcamp.com/album/b-lzer-hero

Užsisakyk naujienlaiškį dabar!