Interviu su DEMONOMANCY

Nekrokatarsis komanda pakalbino trečius festivalio „Armageddon Descends II“ svečius iš užsienio – italus DEMONOMANCY. Kviečiame susipažinti su grupe!

Logo

1. Hails! Kas naujo šiuo metu vyksta jūsų bunkeryje? Kuo užsiimate paskutiniu metu?
 
Hails, į klausimus atsakinėja Witches Whipping (gitara, vokalas).
 
Nesenai grojome festivalyje “Ritual de Odio y Muerte II” Madride, taip pat repetuojame ir ruošiamės sekantiems gyviems ritualams, kurie įvyks “Armageddon Descends II” festivalyje Vilniuje, “Extreme Metal Attack XI” Benavente (Portugalija) ir “The Night of Macabre Recrucifixion” Brešia mieste (Italijoje).
 
Pastoviai mainome mūsų leidinius su kitomis grupėmis, o mūsų būgnininkas Black Gods Triumph dirba prie savo zino IMPURE ‘ZINE antro numerio.
 
2. Pradėkime su gan standartiniu klausimu. Kaip jūsų grupė susiformavo? Kokie buvo jūsų tikslai pačioje pradžioje, kaip progresavote iki dabartinės padėties ir ką manote jums atneš ateitis?
 
Aš ir Black Gods Triumps (būgnai, vokalas) 2008 m. sukūrėme DEMONOMANCY. Viskas prasidėjo gan natūraliai, tiesiog troškome groti kuo labiau žadinančią jausmus, dusinančią, purviną ir naikinančią muziką: pradėjome groti mūsų mėgiamų grupių kaip SARCOFAGO, SLAUGHTER, VON, BEHERIT ir kt. koverius. Netrukus sukūrėme pirmuosius gabalus, tačiau prireikė dar metų kol suradome bosistą, kuris grotų ta pačia dvasia kaip ir mes – taip prie juodųjų mišių prisijungė Sin Desecration.
 
Kalbant apie muziką tuomet mums rūpėjo vien tik skambėti kuo šiurkščiau, pikčiau ir juodai kaip smala. Dainų tekstai buvo apie demonologiją ir ezoterizmą: 2010 m. pabaigoje įrašėme pirmąjį demo įrašą “Bearers of Black Arts“, kuris yra labiausiai kakofoniškas iš mūsų leidinių. Viršelyje panaudojome simbolį, kuris yra Alchemikų duryse – tai Romoje esantis paminklas, kuris buvo tarsi tarpininkas tarp alchemikų ir okultinių jėgų. Dar ir dabar manome, kad šis simbolis puikiai mus apibūdina todėl jį galima išvysti kiekvieno mūsų leidinio viršelyje.
 
Laikui bėgant mūsų dėmesys tekstams kur kas sugriežtėjo ir šio proceso kulminacija yra naujas dvigubas koncepcinis albumas “The Heptagrammaton Dualism”, kuriame „realybės“ sąvoka yra tarsi perplėšiama į dvi skirtingas vizijas. Pirma šios koncepcijos dalis vadinasi “Throne of Demonic Proselytism” ir buvo išleistas 2013 m. liepą. Jis įkūnija materialistinę tikrovės sąvoką, kurią, paradoksaliai, perteikiame per religinį kultą. Tai reiškia, kad viskas (laikas, erdvė, moralė) priklauso nuo žmogaus pojūčių.
 
Mūsų pagrindinis tikslas ateityje yra antrojo koncepcinio albumo kūryba. Šis albumas tyrinės priešingą šios koncepcijos viziją.  
 
Tuo tarpu džiaugiamės, kad mūsų koncertinė veikla tampa vis dažnesnė, ypač užsienyje.
 

3. Esate pakankamai jauni ir jau pilnai pasinėrę į muzikos kūrybos/grojimo procesą, įrašinėjimą bei gyvus pasirodymus, dažnai ir už Italijos ribų. Tačiau kas jūs esate paprastame, kasdieniniame gyvenime? Kas jus įkvepia muzikos kūrybos procese, apart pačios muzikos?
 
Mes esame kuklūs, metalui atsidavę maniakai. Didžiąją savo laiko dalį aš praleidžiu klausydamas metalo įrašų, tai vienintelis dalykas dėl kurio gyvenu. Manau, kad gyvenimas yra labai nuobodus ir manęs neįkvepia nei viena iš jo siūlomų galimybių. DEMONOMANCY kūryba yra įkvėpta nežemiškų doktrinų, atsiribojimo nuo šiuolaikinės realybės sąvokos, bei pastovaus šiurkščiausio metalo perdozavimo.
 
Domiuosi senąja filosofija ir psichologija ir tai stipriai įtakoja tekstų kūrybą.
 
Trumpai tariant, DEMONOMANCY yra mūsų lygiagretaus pasaulio paieškos vaisius.
 
4. Jūsų muzikoje stipriai jaučiasi tokių grupių kaip ARCHGOAT, BEHERITH, BLACK WITCHERY įtaka. Turbūt sutiksite su mano teiginiu, kad šis Black/Death Metalo žanras yra itin primityvus, konservatyvus ir uždaras bet kokio pobūdžio inovacijoms. Taigi, grojant šį žanrą yra labai didelė tikimybė tapti prieš tai išvardintų vardų grupe-klonu. Jūsų atvejų – jūs norite tiesiog groti taip kaip jūsų mėgstamos grupės ar turite kažkokį kitą tikslą?
 
Pavadinimas DEMONOMANCY yra ideali sankirta tarp mūsų troškimo kurti kažką iššaukiančio, tamsaus, dvasiškai liguisto ir atiduoti pagarbą BEHERIT – vienai iš mus labiausiai įkvepančių grupių. Vien dėl šios priežasties mūsų grupė tampa, kaip sakoma, „in the vein of…“, tačiau mūsų tikslas yra kurti kažką tokio kas skambėtų tiesiog triuškinančiai, primityviai ir bekompromisiškai. Neabejotina – vardai kuriuos paminėjai stipriai įkvepia panašių emocijų kupiną kūrybą. Tai nėra metalo požanrio klausimas, tai – objektyvus faktas. Jei atvirai, tai man visai nerūpi išradinėti naujas muzikos kryptis ar ieškoti naujų muzikinių sprendimų. Tai nėra mano rolė.
 
Mūsų kūryba yra nesibaigiantis, nesąmoningas ir liguistas įvairių grupių ir įrašų įtakos sūkurys. Kartais šios grupės yra ne tokios ir akivaizdžios kaip galėtų pasirodyti. Pavyzdžiui vienas iš didžiausių mano įkvėpimo šaltinių yra MERCYFUL FATE, tačiau abejoju ar tai pastebėtų kuris nors klausytojas, net ir tie kurie mūsų klauso pastoviai, kadangi stengiamės padaryti mūsų skambesį kuo labiau monolitišką.

Demonomancy_band
 
5. Italijoje kiek žinau yra nedaug grupių, kurios groja tokį patį Black/Death Metal stilių kaip jūs. Galėčiau paminėti MEFITIC, BLASPHEMOPHAGHER (R.I.P.), HEATHEN LIFECODE, BLASPHEMOUS NOISE TORMENT ir galbūt dar porą. Ar jūs palaikote ryšius su šiomis grupėmis ir žmonėmis, kurie stovi už jų? Jūsų manymu yra teigiamas faktas jog nėra daug grupių grojančių šį žanrą ar galbūt norėtumėte, jog pogrindinėje scenoje būtų daugiau panašios veiklos?
 
Palaikome ryšius su žmonėmis, kurie groja minėtose grupėse. Pagal mane, pirmoji sąlyga tam, kad undergroundinė grupė galėtų egzistuoti yra nuoširdus požiūris į tai ką darai ir atsiribojimas nuo marketingo politikos. Jei šios sąlygos yra patenkinamos, tai kodėl gi ne – galėtų būti ir daugiau grupių. Manau, kad turbūt visos Italijos, ypač Šiaurės Italijos, Black/Death grupės yra atsidavusios tam ką daro, tačiau vis tik tenka pripažinti, kad tėra vos keletas žmonių, kurie tikrai trokšta groti būtent tokį muzikos stilių.
 
Italija turi stiprią tradiciją ir unikalų skambesį okultinio Doom Metalo sferoje. Galbūt ir dėl to ekstremalaus metalo grupių kiekis nėra didelis. Tačiau tai ne problema, kadangi vien tik MEFITIC yra žymiai geresnė nei šimtas kitų grupių.
 
6. Rodos paradoksalu kurti tokia šventvagišką ir agresyvią muziką gyvenant Amžinajame Mieste. Ar jus bent kiek įtakoja faktas, kad vos už kelių žingsnių nuo jūsų namų yra Vatikanas ir popiežius?
 
Taip, iš dalies. Beveik visi čia gimę kažkada buvo pakrikštyti vardan „geros kloties“. Daugelis žmonių vos susivokę atsisako šios kvailos tradicijos.
 
Galbūt dėl šios priežasties daug itališkų 70/80-ųjų metų grupių savo koncepcijose dažnai naudodavo iškreiptą katalikišką įvaizdį (kaip pvz. PAUL CHAIN).
 
Apversti krikščioniškųjų apeigų moralę yra didelis malonumas ir tai yra „Throne of Demonic Proselytism“ albumo koncepcijos dalis. Mes įsivaizduojame nuodėmingą religinį kultą, kuris turi labai daug panašumų su katalikybe, pavyzdžiui stiprų simbolizmą ir ikonoklazmą (Heptagrama vietoje Kryžiaus, gyvatės garbinamos tarsi šventi gyvūnai, didelių statulų šlovinimas ir pan.), gėdingi klerikų susibūrimai bei religinė hierarchija, tiksli sakramentų seka, kuri mirtingąjį lydi nuo lopšio iki kapo ir svarbiausia – viską matantis Dievas, kuris kuria ir naikina pagal savo valią. 


 
7. Ar jaučiatės Romos scenos dalimi? Žinau, kad Romoje yra daugybė Black ir Death Metalo grupių tačiau vos kelios iš jų yra vertos dėmesio… galėčiau paminėti ZERVM, NOCTIFER, LAPIS NIGER ir dar keletą. Ar yra sostinėje metalistų, kurie jus palaiko? Ir ar labai sunku šiandieną suorganizuoti ekstremalios muzikos koncertą Romoje?
 
Taip, ZERVM (R.I.P.) yra tikrai jėga, pažįstu šios grupės narius ir žinau, kad jie šiuo metu užsiiminėja kitais projektais.
 
99% Romos grupių yra visiškas šūdas. Čia yra vos keletas žmonių, kurie nutuokia kas iš tikrųjų yra undergroundas. Kaip ir kitos geros Romos grupės taip pat ir mes, turime nedaug (tačiau puikių) žmonių, kurie mus nuoširdžiai palaiko.
 
Neseniai surengėme Romoje grupių DISMA ir CONVULSE koncertą jų „Days of Death“ turui ir atėjo vos keletą žmonių. Deja, čia visi mėgsta „linksmai“ grojančias grupes. Taip pat rengiame koncertą grupės MYSTIFIER jų “Antiguos Himnos por la Dominaciòn de Mundo” turui. Iš anksto esame susitaikę su mintimi, kad bus labai sunku susigrąžinti savo pinigus, darome tai vien dėl atsidavimo.
 
8. Bestialinis Black Metalas – ar tai trumpalaikis trendas ar natūralus fenomenas? Dar prieš penkis-dešimt metų juuometalyje buvo vien tik miškai, sniego pūgos, vilkai, varnai, degančios bažnyčios, antikrikščioniški karai ir niekam visiškai nerūpėjo tokios grupės kaip BLASPHEMY, CONQUEROR, BEHERITH. Pagal tave kas įvyko/vyksta? Galbūt ši mada jau net ir praėjo – kelios šio žanro grupių paliko barbarišką skambesį praeityje ir pasuko link labiau organiško ir disonansinio garso.
 
Iš dalies, tai yra natūralus reiškinys, iš dalies – mada. Manau jog laikas visada padeda neįvertintoms grupėms (kaip tavo paminėtos) sulaukti dėmesio, kurio jos tikrai nusipelnė. Na taip, tai įvyko ir oldskūlinio trendo dėka – daug žmonių į šią muzika atėjo, trumpai pabuvo ir išėjo. Prieš keletą metų mūsų įrašai buvo parduodami kur kas gausiau ir sparčiau tačiau buvome kaltinami jog esame viena iš daugelio Bestial Black Metal trendo grupių. Dabar mada po truputi praeina, o mes vis dar sulaukiame pelnyto dėmesio ir esame palaikomi mažesnio, tačiau tikrai iš širdies atsidavusių metalo maniakų, rato. 
 
Sutinku su tavimi, kad daug grupių pasuko link labiau organinio ir chaotiško skambesio. Man labai patinka PORTAL ir ANTEDILUVIAN, kadangi šios grupės turi itin originalų skambesį ir įvaizdį. Tačiau dabar vis labiau grupių pradeda panašėti į juos. Tuo tarpu mes vis dar tvirtai stovime už grandines, spyglius, facepaintingą ir tradicinį pragarišką skambesį.

Demonmancy_live
 
9. Ką jaučiate kuomet grojate gyvai? Ar galite apibūdinti kaip įprastai reaguoja publika į jūsų gyvus pasirodymus? Jums svarbi publikos reakcija ar galėtumėte lygiai taip pat įsijautę groti jeigu kiekvienas stovėtų ir stebėtų jūsų koncertą nejudėdamas?
 
Mes stengiamės sutelkti visą dėmesį į „lygiagretų pasaulį“, kurį minėjau trečiame klausime. Tokiu būdu galime sukurti tinkamą atmosferą, kuria gali mėgautis ir susirinkę metalo maniakai. Stengiamės publikai perteikti daugialypes emocijas: kai kurios mūsų dainos labai skiriasi tarpusavyje, greitesnes dainas stengiamės sugroti kuo gyvuliškiau, o lėtesnes – kuo labiau hipnotizuojančiai, slegiančiai. Mūsų tradicinis įvaizdis su spygliais ir grandinėmis bei riebios raudonos šviesos naudojimas suteikia pasirodymui ir potyriams dar daugiau intensyvumo.

10. Ar ką nors girdėjote apie Lietuvos metalo sceną? Ko tikitės iš festivalio “Armageddon Descends II”?

Ne, tiesą pasakius nepažįstų jūsų metalinės scenos, bet man patinka grupė FUCK OFF AND DIE!

Esu įsitikinęs kad šis festivalis bus tikrai žudantis, mes jau ilgą laiką troškome kada nors sugroti kartu su GRAVE MIASMA!

11. Ačiū už interviu! Jūsų paskutiniai žodžiai?

Iki pasimatymo Vilniaus pragariškame rituale! Pasistengsime, kad pajustumėte mūsų demonišką proselitizmą!

Bestiality prevails.

Užsisakyk naujienlaiškį dabar!