2013: TOP 7

Sveikiname visus sulaukusius 2014-ųjų metų. Ta proga, Nekrokatarsis kolektyvas išrinko septynis įsimintiniausius 2013-ųjų metų albumus, kuriuos trumpai apžvelgsime. Tikimės atkreipti šiek tiek dėmesio į to vertą kūrybą.

7 vieta. DEMONOMANCY – “Throne of Demonic Proselytism”.
Throne of Demonic Proselytism
Grubus, tamsus, purvinas black/death metal. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog šie italai yra begėdiškai ištikimi klišėms ir tradicijai. Visgi, paklausius atidžiau, galima įžvelgti pakankamai savitų elementų bei homogenišką, išdirbtą stilistiką.
Purvas

6 vieta. CULT OF FIRE – “Ascetic Meditation of Death” (“मृत्यु का तापसी अनुध्यान”).
Ascetic Meditation of Death
Albumas yra turiningas ir daugiasluoksnis melodingo black metal kūrinys, reikalaujantis įsiklausymo. Susiraizgiusios Cult of Fire melodijos verčia įtempti receptorius. Albumas yra skoningai paįvairintas rytietiškais instrumentais bei motyvais, kas sukuria gana išskirtinę, epinę atmosferą.
Meditacija

5 vieta. INQUISITION – “Obsucre Verses for the Multiverse”.
Obscure Verses for the Multiverse
Amerikiečiai toliau žengia Paukščių Taku į tolimas bei nepažintas kosmoso platybes. Albume jaučiama patobulėjusi technika bei neortodoksiškas požiūris į juodmetalio rifus. Kita vertus, suprimityvėjęs požiūris į kompoziciją privertė nemažą dalį fanų apkaltinti grupę komercija. Mūsų požiūriu, nereikia varyti dievo (kurio nėra) į medį: “Obscure Verses for the Multiverse” yra savitas albumas, užtikrintai sėdintis praėjusių metų olimpe.
Supernova

4 vieta. MASSEMORD – “A Life-giving Power of Devastation”.
A Life-giving Power of Devastation
Ketvirtasis Lenkijos šulų albumas stumia grupę į naują, palaipsniui užsitarnautą lygį. Juodasis perliukas paperka kaip niekad įtaigia atmosfera, nestandartiniais strūkturų sprendimais, disonanciniais kryžkeliais. Nenuvalkiota, stipru, paslaptinga, agresyvu, tamsu!
Skerdynės

3 vieta. CULTES DES GHOULES – “Henbane”.
Henbane
Ko gero, labiausiai eksperimentinis albumas mūsų sąraše. Paslaptingasis Lenkijos ratas klausytojų ausis pamalonina eklektiškais, juodmetaliui nebūdingais, rifais ir gyva, dažnai paradokso verta, dainų struktūra. Atillą (De Mysteriis Dom Sathanas) imituojantis vokalistas nusipelno atskiro paminėjimo už įspūdingą gerklės plėšymą. “Henbane” yra solidus ir veržlus albumas, nusipelnęs gero įvertinimo.
Puota

2 vieta. GRAVE MIASMA – “Odori Sepulcrorum”.
Odori Sepulcrorum
Pirmame savo pilnos trukmės albume GRAVE MIASMA konsoliduoja savo stilistiką, kurią būtų galima įvardinti kaip introvertišką death/black metalą. Kaip jau rašėme anksčiau, šis albumas sunkiai prisileidžia klausytoją ir pastarajam reikia įdėti daug pastangų, norint nepasiklysti rifų labirinte. Kita vertus, atsipalaiduoti neleidžia ir fantastiškas instrumentų darbas – kiekvienas grupės narys turi erdvės savo išraiškai, tačiau tai nesugriauna įspūdžio, kad grupė yra solidus, kryptingai veikiantis vienetas. GRAVE MIASMA sukūrė stiprų albumą, kuris bus klausomas dar ilgai.
Trečioji akis

1 vieta. CHRISTICIDE – “Upheaval of the Soul”.
Upheaval of the Soul
Šis prancūzų blekerių šedevras praėjusiais metais nušluostė nosis krūvai kitų juodmetalio grupių ir, praktiškai, užsitikrino klasikos statusą. Būtų galima išvardinti daugelį to priežasčių. Verta paminėti intuityvią ir išbaigtą dainų architektūrą, veržlius ir šviežius gitarinius rifus, virtuozišką instrumentų darbą bei tarpusavio chemiją, vokalinius eksperimentus, nebanalią poetinę pusę…
Sunku surasti trūkumų šiame albume – 0% pramogos, 100% black metalo.
Antitezė

Užsisakyk naujienlaiškį dabar!