Nekrokatarsis pristato: Martyno Meškausko ekspozicija

2002-ųjų metų kovo 30 d. Mičigano ežeras pasiglemžė vieno talentingiausių Lietuvos menininkų gyvybę. Martynas Meškauskas, taip pat žinomas, kaip Lord Ominous, buvo ne tik genialus dailininkas bei poetas, tačiau ir gerai žinomos Black Metalo grupės ANUBI vedlys. M. Meškausko kūrybą vargu ar įmanoma sumaišyti su kažkuo kitu – ji spindi sava šviesa.

Paroda

Praėjo 14 metų, tačiau ANUBI muzika ir Martyno žodžiai vis dar tebeskamba mūsų grotuvuose, mūsų pasamonėje. Sutiksime, jog Anubi buvo ir išlieka viena giliausių meno apraiškų Lietuvos ekstremaliosios muzikos padangėje. Šiandien leidybinė kompanija Inferna Profundus Records perleidžia 1995-aisiais pasirodžiusį klasika tapusį ANUBI albumą „Mirties metafora“. Šį leidinį bus galima išgirsti tarsi pirmą kartą – NAHASH lyderis bei artimas M. Meškausko draugas Vytautas Stankus atliko įrašo remasteringą. Bendradarbiaujant su tuometiniu ANUBI nariu Laurynu Jukoniu (GIRNŲ GIESMĖS, ORO! ORO!, BUDRŪS) buvo sukurtas visiškai šviežias „Mirties metaforos“ skambesys. Albumas yra pirmą kartą išleidžiamas CD formatu – prieš 21 metus jis buvo išleistas tik kasetėje.

Festivalio Armageddon Descends IV lankytojai bus pirmieji, kurie galės įsigyti „Mirties metafora“ kompaktinę plokštelę. Ta proga Nekrokatarsis komanda kviečia į neeilinį įvykį – M. Meškausko grafikos darbų parodą, kuri bus eksponuojama festivalio erdvėje. Rekomenduojame nepraleisti unikalios progos ir pamatyti šią parodą bei atiduoti pagarbą atminimui, kurį mums paliko viena ryškiausių Lietuvos undergroundo asmenybių.

Aš ne šio gyvenimo tamsoj
Aš kitą, kitą vietą suradau
Širdis apšalus, vienas vienumoj
Mano krūtinėj žiema – supratau

Lord Ominous [1974-2002]

Inferna Profundus Records leidinio forma – 6 panelių digipack’as su 8 puslapių bukletu, kurio apipavidalinimą atliko Aistė Vyšniauskaitė pagal Martyno Meškausko darbus. Leidinio tiražas ribotas.

Diską „Mirties Metafora“ galima užsisakyti ir per leidybinę kompanija Inferna Profundus Records:
https://www.facebook.com/ipr666/
http://ipr666.bigcartel.com/product/anubi-mirties-metafora-digi-cd-pre-order

Užsisakyk naujienlaiškį dabar!